Morzycko Moryń nie dało rady Hutnikowi. Porażka 1:3 sprawia, że mistrzem jesieni w IV lidze zostanie Bałtyk Koszalin. Naszemu teamowi pozostaje tylko dobrze pracować przez zimę, marząc o awansie nie można będzie na wiosnę tracić punktów.

Źle dla gospodarzy ułożyło się spotkanie Morzycka Moryń z Hutnikiem Szczecin. Już w 4 minucie nasza drużyna straciła bramkę, chwilę później piłkarze ze Szczecina przeprowadzili kolejną bramową akcję i po 13 minutach rywalizacji goście prowadzili już 2:0. Morzycko zostało zmuszone do prowadzenia ataku pozycyjnego, Hutnik bronił rezultatu licząc na kontry. W 60 minucie pojedynku Artur Blasius strzelił kontaktową bramkę. Sympatycy Morzycka no nowo uwierzyli w swój zespół, liczyli, że uda się doprowadzić do remisu. Team z Morynia atakował, ale był nieskuteczny w swoich poczynaniach. W 90 minucie pojedynku Hutnik zaatakował po raz kolejny i zdobył trzecią bramkę i ostatecznie wygrał 3:1.
Dla Morzycka porażka oznacza poważną stratę do liderującego Bałtyku, zespół z Morynia jest na drugim miejscu w tabeli ze stratą 4 punktów do prowadzących piłkarzy z Koszalina. O awans nie będzie łatwo.
Bałtyk Koszalin w miniony weekend grał przed własną publicznością z inną drużyną naszego regionu, Osadnikiem Myślibórz. Wygrał bez większych problemów 3:0. To już pewne, że zostanie mistrzem jesieni. Wiemy też – niestety – że ostatnie miejsce w tabeli zajmie Osadnik Myślibórz, który przegrał aż 15 z 16 meczów. Wydaje się, że przed spadkiem nic już nie uratuje drużyny z Myśliborza.