W piątek (25.10) w MGOK w Lipianach w ramach projektu ,,Bądź świadomy, ratuj życie!" odbyło się szkolenie dla mieszkańców z zasad udzielania pierwszej pomocy. 

Stowarzyszenie Dobre Przedszkole zorganizowało szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w ramach projektu "Bądź świadomy, ratuj życie!". Podczas szkolenia przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego mieszkańcy Lipian mieli możliwość w sposób praktyczny nabyć wiedzę dotyczącą ratowania życia. Zajęcia szkoleniowe zostały przeprowadzone przez członków Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego Patryka Dudka, Agatę Pawicką oraz Kacpra Siepkę.

Wstęp oczywiście był wolny i bezpłatny, a każdy chętny mógł wykonać samodzielnie lub z pomocą ćwiczenia na fantomach szkoleniowych.

Stowarzyszenie Dobre Przedszkole przyjęło sobie za cel zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Lipiany oraz wyposażenie ich w wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W wyniku przystąpienia do konkursu Mikrodotacje Lokalne Przedsięwzięcia dla regionu stargardzkiego – edycja 2019, Stowarzyszenie Dobre Przedszkole otrzymało dofinansowanie w wysokości 4800,00 zł na zakup defibrylatora, który już został zamontowany w przedsionku przedszkola.
Jako Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego gratulujemy inicjatywy i cieszymy się z zakupu urządzenia AED, które przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Lipian.