Leśnik Kliniska i Merkury Nowogródek Pomorski – to liderzy rozgrywek B klasy. W najbliższy weekend zostaną rozegrane ostatnie rundy spotkań. Jak sobie radzą nasze drużyny i kto będzie mistrzem jesieni?

W grupie 4 B klasy niekwestionowanym liderem jest Leśnik Kliniska. Ma przewagę aż 8 punktów nad drugim w tabeli Wichrem Steklno i bez względu na wynik ostatnich spotkań, swojej pozycji w lidze nie straci. Prawdziwym outsiderem jest w tych rozgrywkach zespól Florka Trzeszczyn, który zdobył w lidze zaledwie jeden punkt tracąc przy tym aż 30 bramek w siedmiu meczach. Najwyższy wynik w dotychczasowych spotkaniach zanotowano w miniony weekend, kiedy to wspominany Florek Trzeszczyn przegrał na własnym boisku aż 1:8 z Ogniwem II Babinek.
W najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnie tura meczów w B klasie, ciekawie zapowiada się derby powiatu gryfińskiego, wicelider Wicher Steklno będzie podejmował przed własną publicznością Ogniwo II Babinek.
Tu wydaje się, że nie tylko losy jesiennych rozgrywek są rozstrzygnięte, ale również losy awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Jeśli Leśnik Kliniska dobrze przepracuje zimę, to na wiosnę jedynie umocni się na fotelu lidera.

TABELA ROZGRYWEK, grupa 4

1. Leśnik Kliniska 8 24 29-8
2. Wicher Steklno 7 16 25-8
3. Polonia Gryfino 7 10 14-17
4. Sokół II Pyrzyce 7 10 15-19
5. Hutnik II Szczecin 6 9 12-5
6. Ogniwo II Babinek 7 9 25-21
7. Komarex Komarowo 7 7 10-16
8. Pionier Szczecin 7 4 19-27
9. Florek Trzeszczyn 6 1 2-30

Kolejno: liczba rozegranych meczów, ilość punktów, bramki zdobyte i stracone
Zaległe spotkanie Hutnika II Szczecin z Florkiem Trzeszczyn zostanie rozegrane 29 października


W rozgrywkach B klasy, grupie 6 naszym drużynom nie układa się najlepiej. Odra Czelin i Olimpia Troszyn zamykają ligową tabelę, z czego piłkarze tej drugiej drużyny mogą się pochwalić niechlubną statystyką teamu tracącego najwięcej bramek w rozgrywkach. W siedmiu meczach zawodnicy Olimpii dali sobie wbić 38 bramek.
Liderem rozgrywek jest Merkury Nowogródek Pomorski, ma on dwa punkty przewagi nad Sekwoją Brwice i ostatnia kolejka spotkań rozstrzygnie, kto zostanie mistrzem jesieni. Na trzecim miejscu w tabeli znajduje się Zryw Góralice, ta drużyna ma już 6 punktów straty do lidera.
Najwyższy rezultat w rozgrywkach w bieżącym sezonie zanotowany w potyczce pomiędzy Sekwoją Brwice a Olimpią Troszyn, gospodarze wygrali ten mecz aż 11:2.