Grupa 6 B klasy zakończyła już rozgrywki, po rundzie jesiennej liderem jest Merkury Nowogródek Pomorski. Najsłabiej w tej rundzie wypadła Olimpia Troszyn, która w ośmiu meczach straciła więcej bramek niż cztery drużyny z czuba tabeli razem wzięte.


O nieudanym sezonie mogą mówić piłkarze z powiatu gryfińskiego, którzy rywalizują w rozgrywkach B klasy, w grupie 6. Najlepiej jesienią prezentował się Zryw Góralice, który zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli. Szanse na awans są jednak małe, stratę sześciu punktów do lidera będzie trudno odrobić na wiosnę, choć nie można odbierać szans tej drużynie.
Na pewno o awansie nie wypada marzyć piłkarzom Olimpii Troszyn, którzy zanotowali fatalną jesień. Aż 49 straconych bramek w ośmiu meczach to kiepska statystyka. Nie może dziwić, że Olimpia zdobyła zaledwie 4 punkty w sezonie mając tak „dziurawą” defensywę. Team z Troszyna stracił jesienią więcej bramek niż cztery pierwsze drużyny z tabeli razem wzięte.
Słabo wypadła w pierwszej części sezonu także Odra Czelin. Piłkarze z małej miejscowości pod Mieszkowicami cierpieli nie tyle z powodu słabej gry w defensywie, ile dużej niemocy w ataku. Zdobyli tylko 10 bramek w ośmiu meczach, to najsłabszy wynik ze wszystkich drużyn w lidze. Efekt? 8 miejsce w tabeli i dorobek zaledwie 5 punktów.


Oto nasze krótkie podsumowanie ligowe.


Merkury Nowogródek Pomorski – zdecydowanie najlepsza drużyna po rundzie jesiennej. Na pochwałę zasługują tu defensorzy, Merkury stracił zaledwie 6 bramek, co przełożyło się na sukces. Jako jedyni nie przegrali żadnego spotkania w pierwszej części sezonu. Jeśli piłkarze z Nowogródka utrzymają formę, to na wiosnę będą się cieszyć z awansu.

Sekwoja Brwice – ta drużyna zaliczyła dwie porażki jesienią. Gdyby było o jedną mniej, piłkarze z Brwic byliby liderami rozgrywek. Niestety wpadka sprzed tygodnia i porażka na własnym boisku z Sokołem Różańsko przeważyła o losach rundy. Wciąż jednak jest szansa na awans, ale na wiosnę trzeba pokonać piłkarzy Merkurego. Zawodnicy z Brwic prezentowali się jesienią bardzo przywozicie.

Zryw Góralice – najlepiej spisująca się w rozgrywkach drużyna z powiatu gryfińskiego. Piłkarze tej drużyny grali bardzo poprawnie, ale zabrakło spektakularnej wygranej. Zryw grał swoje, ze słabymi wygrywał, z silnymi tracił punkty. Trzecie miejsce w tabeli nie jest złe, ale o ewentualny awans będzie bardzo trudno.

Sokół Różańsko – piłkarze z Różańska grali całkiem dobrze, choć nie na tyle skutecznie, by wygrać ligę. Zdobyli 14 punktów, liderowi nie dali rady, na własnym bisku przegrali z Merkurym 0:1. Niby tylko jedną bramką, ale to właśnie o ten mały włos Sokół był jesienią gorszy od ligowej czołówki… i dlatego zajmuje (mimo dobrej gry) dopiero 4 miejsce w tabeli.

Chrobry Boleszkowice – ta drużyna mocna była tylko przed własną publicznością. Na własnym boisku Chrobry nie przegrał, ale to zbyt mało, by wygrać ligę. Niestety piłkarze z Boleszkowic nie potrafili odnieść żadnego zwycięstwa na wyjeździe, a to niezbędne, by marzyć o awansie. Po jesieni jest 5 miejsce w tabeli, miejsce na miarę możliwości teamu z Boleszkowic.

Błękitni Białęgi – szósta drużyna po rundzie jesiennej, tylko raz zdobyła punkty na własnym boisku. Co ciekawe, ekipa Błękitnych lepiej radziła sobie w meczach wyjazdowych. Dorobek 8 punktów to zbyt mało, by mówić o walce o awans. Ten sezon jest już dla Błękitnych stracony.

Tywa Swobnica - piłkarze ze Swobnicy całkiem przywozicie grali w ofensywie, ale słabo za to prezentowała się defensywa. W ośmiu meczach 17 bramek zdobytych, ale 18 straconych. Ekipa ze Swobnicy zagrała czterokrotnie na wyjeździe, z czego aż trzy mecze zakończyły się przegraną, raz na obcym terenie udało się zremisować. To zbyt mało, by osiągnąć dobry rezultat na koniec rundy jesiennej.

Odra Czelin – piłkarze z Czelina mieli powody do satysfakcji, kiedy to ukradli punkty liderowi, Merkuremu i to na boisku w Nowogródku Pomorskim (remis 1:1). Ale jako jedyni przegrali z outsiderem rozgrywek, Olimpią Troszyn. W zespole Odry nie układała się gra w ofensywie, 10 bramek to najmniej okazały wynik ze wszystkich drużyn w lidze!

Olimpia Troszyn – tak słabej obrony, jak drużyna z Troszyna, nie miał nikt tej jesieni. Dwie przegrane w iście hokejowym stylu, 11:2 z Sekwoją Brwice i 11:0 ze Zrywem Góralice. Jeśli dołożyć do tego porażkę 8:2 z Sokołem Różańsko, to mamy efekt w postaci ostatniego miejsca w tabeli. Na szczęście o spadku do niższej klasy rozgrywkowej nie ma mowy, ponieważ… niższej ligi już nie ma.Tabela po rundzie jesiennej, B klasa, grupa 6

1. Merkury Nowogródek Pomorski                          20           22-6
2. Sekwoja Brwice                                                     18          30-12
3. Zryw Góralice                                                        14          27-10
4. Sokół Różańsko                                                     14          22-15
5. Chrobry Boleszkowice                                           9          11-11
6. Błękitni Białęgi                                                       8          16-28
7. Tywa Swobnica                                                      8          17-18
8. Odra Czelin                                                            5          10-19
9. Olimpia Troszyn                                                     4          13-49