Finał powiatu gryfińskiego w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” zakończony. Do etapu wojewódzkiego awansowały zespoły: Champions 2009 Gryfino (w kat. U-8), UKS Energetyk Junior I Gryfino (w kat. U-10), SP 2 Chojna (w kat. U-12).

XVII edycję turnieju piłkarskiego pn. „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” rozpoczęto w październiku br. W dniach 3-4 bm. na stadionie ze sztuczną nawierzchnią w Gryfinie w meczach finałowych naszego powiatu zmierzyło się czternaście drużyn. W kategorii wiekowej U-8 (zawodnicy urodzeni w latach 2009-2010): AP Champions Gryfino I, AP Champions Gryfino 2009, AP Champions Gryfino II; w kat. wiekowej U-10 (ur. w latach 2007-2008): SP Brwice, Champions Gryfino, UKS Energetyk Junior II, UKS Energetyk Junior I, w kat. U-12 (ur. w latach 2005-2006) – grupa A: AP Champions II Gryfino, Orzeł Gądno, Dobrawa Mieszkowice; grupa B: SP Brwice, SP2 Chojna, AP Champions I Gryfino, SP Zielin.

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki piłkarskie dla dzieci w Europie. Do obecnej edycji sportowej imprezy, organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej, zgłosiło się 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski; warto podkreślić, że w obecnej edycji dziewczynki stanowią prawie ⅓ zgłoszonych uczestników. Łącznie, od początku turnieju wzięło w nim udział blisko 1,5 mln młodych piłkarek i piłkarzy. Głównym celem rozgrywek jest wychowanie poprzez sport, promowanie zdrowego stylu życia, aktywizacja lokalnych środowisk sportowych oraz stworzenie zdolnym zawodniczkom i zawodnikom szansy, by ujawniły swój piłkarski talent oraz spełniły dziecięce marzenia. W trakcie kilkunastoletniej historii turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, w tym Arkadiusz Milik, który jest ambasadorem piłkarskiej imprezy.

Zwycięskie drużyny z powiatu gryfińskiego awansowały do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Następnie, najlepsi zagrają w ogólnopolskich finałach na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie. Zwycięzców 17. edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja 2017 r. Mecze finałowe rozegrane zostaną bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski.

Trzymamy kciuki za drużyny z naszego powiatu, będziemy im mocno kibicować!

Maria Piznal