W niedzielę około godziny 10 na skrzyżowaniu ulicy Wernyhory z ulicą Żołnierską zderzyły się dwa pojazdy. Niedziela to czas powrotów, policja zapowiada wzmożone kontrole i podaje bilans dotychczasowych zdarzeń. Jedna osoba zginęła.

Jak podaje dyżurna z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, funkcjonariusze nadal pracują na miejscu stłuczki w rejonie ul. Żołnierskiej i Wernyhory, dlatego możliwe są niewielkie utrudnienia. Na szczęście nikt nie ucierpiał. - To kolejny wypadek w tym miejscu, po raz kolejny jeden z samochodów wpadł na barierkę - pisze w mailu do redakcji pan Damian i załącza zdjęcia. Na ulicach Szczecina i regionu dziś jest spokojnie.

Niedziela to czas powrotów z długiego weekendu,
policja zapowiada, że w godzinach popołudniowych na drogach będzie więcej funkcjonariuszy, którzy będą dbali o bezpieczeństwo na drodze. Od początku długiego weekendu tj. od czwartku 26 maja do niedzieli 29 maja na drogach naszego województwa doszło do 15 wypadków drogowych. Jedna osoba zginęła a 16 zostało rannych. Przez ostatnie 4 dni zachodniopomorscy policjanci zatrzymali prawie 30 nietrzeźwych kierujących.

- Do tragicznego wypadku doszło wczoraj kilkanaście minut po północy. 32-letni mieszkaniec Choszczna kierujący volkswagenem jadąc ulicą Niepodległości w Krzęcinie w stronę Choszczna potrącił znajdującego się na jezdni pieszego a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Potrącony przez samochód mężczyzna zginął na miejscu - podaje asp.szt Anna Gembala. Choszczeńscy policjanci zatrzymali wczoraj kierowcę volkswagena. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pozostałe wypadki, do których doszło wczoraj miały miejsce min. w Stargardzie, powiecie kołobrzeskim oraz goleniowskim. - Przed nami ostatni dzień majowego długiego weekendu i tzw. powroty. Dlatego też apelujemy do kierujących o zachowanie rozsądku na drodze. Każdy przejaw brawury na ulicach będzie zgodnie z taryfikatorem studzony przez policjantów - zapowiada Gembala. - Nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie będą stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych będą patrolowali główne ciągi komunikacyjne, będą też prowadzić pomiary prędkości i trzeźwości kierujących a przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powracających do domów, aby ten bilans osób które wyjechały i wróciły był równy.