Podczas planowanego na sobotę 30 września br. w Przyjezierzu k. Morynia festiwalu rowerowo – biegowego "Sport to zdrowie" zawodnicy i kibice będą także wspierać leczenie chorej Amelki. Dziewczynka pochodzi z Wierzchlasu (gm. Mieszkowice) i choruje na zespół Retta.


Informowaliśmy już Państwa o wspaniałych nagrodach dla uczestników i kibiców ale teraz chcemy zaprosić do jeszcze wspanialszego dzieła, jakim będzie aukcja charytatywna na leczenie chorej Amelki.

Amelka jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek nieba". Dziewczynka codziennie zmaga się z chorobą genetyczną jaką jest zespół Retta. Amelka jest uwięziona we własnym ciele. W żaden sposób nie potrafi samodzielnie się poruszać, nie mówi i nie może się komunikować. Dziewczynka potrzebuje intensywnej rehabilitacji aby powstrzymać dalszy rozwój choroby.

Podczas aukcji będzie można wylicytować pocztówki z autografami kadry narodowej polskich skoczków narciarskich,a przede wszystkim plastron startowy dwukrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha. Plastron pochodzi z Mistrzostw Świata, które w lutym br. odbyły się w fińskim Lahti. Dla zagorzałych kibiców skoków narciarskich to nie lada gratka, ponieważ na jednej ze stron plastronu znajdują się autografy całej polskiej kadry narodowej. Aukcja rozpocznie się po dekoracji zawodników, a przed losowaniem nagród wśród zawodników i kibiców.

Przypominamy, że start zawodów jest o godz. 12.00 a dekoracje o godz. 15.30. Zapisy do zawodów trwają do piątku 29 września na stronie www.pomiarczasusprint.pl Osoby, które dokonają opłaty startowej w piątek zobowiązane są zabrać ze sobą potwierdzenie wpłaty do biura zawodów, które będzie czynne w godz. 9.00 – 11.00. Opłata w dniu imprezy jest wyższa o 20 zł., dlatego zachęcamy do wcześniejszej rejestracji i zapraszamy wszystkich do Przyjezierza.