21 października 2021 r. uczestnicy dwóch dębnowskich placówek: Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami uczestniczyli w Wojewódzkiej Gali Konkursu - Sztuka Osób Niepełnosprawnych „To co kocham" oraz konferencji zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołbaskowie - Sprawni Niepełnosprawni. Była to okazja, aby odebrać zdobyte nagrody.

Do etapu wojewódzkiego etapu XIX Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, organizowanego przez PFRON wpłynęły 82 prace autorstwa 95 artystów, reprezentujących 20 placówek. To największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. W konkursie mogą brać udział uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów pomocy społecznej oraz mieszkańców domów pomocy społecznej.
I miejsce zajęli Aneta Tkacz i Rajmund Gulajew z WTZ w kategorii: malarstwo i witraż, za pracę pt. „Wspólne trele”. Teraz będzie reprezentować województwo w ogólnopolskim finale.
Powiększ zdjęcie. Aneta Tkacz i Rajmund Gulajew z WTZ ze swoją pracą
II miejsce zdobył Zygmunt Bugajczyk ze ŚDS w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba, za pracę pt. „To co kocham”
Zygmunt i instruktor, przed nimi zwycięska rzeźba na stoliku
Wyróżnienie w kategorii tkactwo zdobyła Elżbieta Dubrawska z WTZ Dębno.
Elżbieta Dubrawska prezentuje swoją wyróżnioną pracę.
Wręczenie nagród odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu.