Do kradzieży dwóch samochodów marki Audi o wartości niemal 120 tys. złotych doszło na terenie Niemiec. Zgodnie z wyrokiem Sądu 29 i 45-latek trafili na trzy miesiące do aresztu. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i nie wykluczone, że stawiane będą kolejne zarzuty.


Funkcjonariusze z Pyrzyc wspólnie z policjantami ze Szczecina oraz Myśliborza, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży pojazdów na terenie Niemiec. Zatrzymani 29 i 45-latek, poruszali się kradzionymi pojazdami marki Audi o wartości niemal 120 tys. złotych..

- Podstawą większości sukcesów jest wzajemna współpraca, tak było i tym razem, gdy informacje o skradzionych pojazdach zostały przekazywane pomiędzy zachodniopomorskimi jednostkami Policji - informuje  rzecznik pyrzyckiej komendy, sierż. szt. Marcelina Pałaszewska.

W ostatnich dniach sierpnia dyżurny pyrzyckiej jednostki otrzymał informację od funkcjonariuszy ze Szczecina o poruszającym się samochodzie marki Audi A6, który został skradziony na terenie Berlina. Komunikat ten natychmiast przekazał patrolom znajdującym się na drodze. Wskazane auto na trasie DW nr 119, w rejonie miejscowości Żabów zauważył patrol kryminalnych pyrzyckiej komendy. Kierowca Audi mimo wydanego mu polecenia do zatrzymania się rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna wjechał w ślepą uliczkę, po czym porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Pościg nie trwa jednak długo i kierowca został złapany. W toku wykonywanych czynności okazało się, że tablice rejestracyjne pojazdu, którym poruszał się mieszkaniec Szczecina, zostały skradzione z innego samochodu. Ponadto u kierującego ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy oraz marihuany.

Do kolejnego zatrzymania doszło dzień później na odcinku drogi S3 w powiecie myśliborskim. Sprawcą kradzieży okazał się być 45-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, który podobnie jak jego poprzednik, poruszał się skradzionym na terenie Niemiec samochodem tej samej marki. Również i w tym przypadku pojazd posiadał kradzione tablice rejestracyjne.

Obaj sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Pyrzycach po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, na wniosek prokuratora zastosował wobec jednego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy nie wykluczone, że przedstawiane będą kolejne zarzuty.