W piątkowe popołudnie Sąd w Szczecinie zdecyduje o areszcie dla biznesmena i czterech pracowników Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie.

Jak informowaliśmy Państwa wczoraj funkcjonariusze ze szczecińskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie aresztowali 7 grudnia tj. środa czterech pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie oraz szczecińskiego biznesmena.

Czterech pracowników elektrowni usłyszało zarzut oszustwa, przyjmowania łapówek, a także fałszowania dokumentów. Szczeciński biznesmen natomiast odpowie za oszustwa, fałszerstwa oraz wręczanie korzyści majątkowych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od kilku miesięcy, a postępowanie swoim zakresem obejmuje czyny w stosunku do mienia wielkiej wartości.

Przypominamy, że modernizacja elektrowni w związku z działalnością remontową w latach 2013-2017 pochłonęla blisko 700 mln zł.

W związku z zatrzymaniem Prokuratura wnioskuje o trzymiesięczny areszt dla czterech osób. Piąta z nich wyszła za kaucją i obecnie sprawowany jest nad nią dozór policyjny.