Szczecińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie przechodnia. Sprawcy zadawali ciosy poszkodowanemu, bijąc go po całym ciele dopóki ten nie zdołał się oswobodzić. 


Porachunki z przeszłości


Podczas przesłuchania okazało się, że 26- i 41- latek chcieli w ten sposób wyrównać porachunki z przeszłości. Jednak jak się później okazało wypity przez nich alkohol sprawił, że zaatakowali osobę podobna do mężczyzny, z którym zamierzali się "rozliczyć". Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło przedwczoraj, tuż po północy w centrum Szczecina. Dwóch nieznanych mężczyzn zaatakowało przypadkowego przechodnia. Nietrzeźwi sprawcy byli przekonani, że rozliczają stare porachunki z mężczyzną, z którym jeden z nich miał mieć wcześniej zatarg. Podejrzewani bili szczecinianina po całym ciele tak długo dopóki ten nie zdołał się oswobodzić i uciec.


Pomyłka przez promile

- Mężczyzna powiadomił o zdarzeniu Policję. Na szczęście nie doznał on poważniejszych obrażeń ciała i nie wymagał pomocy medycznej. - mówi st. asp. Irena Kornicz - Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia sprawdzali teren przyległy do miejsca zdarzenia. W jego pobliżu przy jednym z punktów gastronomicznych zatrzymali najpierw jednego ze sprawców a chwilę później drugiego ukrytego nieopodal w zaroślach. Obaj podejrzewani byli nietrzeźwi. 26- latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a jego 41- letni kolega ponad 2, 5 promila. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zastali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Okazało się, że doszło z ich strony do pomyłki. Zaatakowali nie tego mężczyznę, którego zamierzali.


Nie pierwszy konflikt z prawem

Poszkodowany był podobny do osoby, z którym jeden ze sprawców miał wcześniej zatarg i wspólnie z kolegą przez pobicie go chciał wyrównać stare porachunki. 26 i 41- latek usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia. Młodszy z nich znany jest funkcjonariuszom, wcześniej wchodził w konflikty z prawem. Skazany był również prawomocnym wyrokiem sądu za podobne przestępstwo. Dlatego też za pobicie 26 – latek odpowie teraz w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym za pobicie 41- latkowi może grozić do 3 lat pozbawienia wolności , natomiast jego młodszemu z podejrzanych nawet 7, 5 roku.