Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec podejrzanego o usiłowanie w dniu 5 lutego 2019 r. w jednym z mieszkań w Dębnie zabójstwa pokrzywdzonego poprzez czterokrotne ugodzenie go nożem w okolice brzucha, klatki piersiowej i twarzy, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i inne,

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 5 lutego 2019 r. pokrzywdzony wraz z dwójką znajomych spożywał alkohol. W pewnym momencie podejrzany zaczął zachowywać się agresywnie, zaś po chwili chwycił nóż kuchenny, którym kilkukrotnie ugodził pokrzywdzonego zadając jemu ciosy między innymi w okolice brzucha powodując  w ten sposób rany cięte. Raniony mężczyzna zdołał uciec z mieszkania, a następnie poprosił napotkaną osobę o wezwanie Pogotowia.

Wskutek działań funkcjonariuszy Policji sprawca został zatrzymany. Następnie po zatrzymaniu podejrzany na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 60) nie był wcześniej karany sądownie. W toku śledztwa nie przyznał się do popełnienia zarzucanego  mu czynu.   Za usiłowanie zbrodni zabójstwa na podstawie art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.