Centrum Kultury w Chojnie otrzymało list od dyrektora NCK Rafała Wiśniewskiego z zaproszeniem do przystąpienia ogłoszonej na weekend 12 – 13 września akcji wspierającej Białoruś. Wraz z władzami naszego miasta planujemy iluminację historycznej flagi Białorusi na ścianie Centrum Kultury. W geście solidarności z naszymi sąsiadami, którzy z odwagą i determinacją upominają się o demokrację i wolność – zachęcamy naszych mieszkańców do udziału w akcji #lightforbelarus. Jutro zespół Centrum Kultury rozpocznie przygotowania do bardzo ważnego zadania. Zgłosiliśmy swój udział jako Centrum Kultury w Chojnie, ale zwracamy się o wsparcie i przybycie, na krótką chwilę pod ratusz w sobotę o godzinie 20:00 – Wszyscy mogą przyłączyć się do apelu Narodowego Centrum Kultury, które jako inicjator tej akcji liczy nie tylko na odzew instytucji, ale także rodaków w całym kraju.
„40 lat temu, gdy strajkowała cała Polska i rodziła się Solidarność, doświadczaliśmy licznych dowodów sympatii i wsparcia na całym świecie. Dziś sami możemy publicznie zademonstrować solidarność z protestującymi Białorusinami. Gorąco zachęcamy wszystkie instytucje w naszej gminie oraz ludzi dobrej woli do włączenia się do akcji #lightforbelarus”.
Co możemy zrobić?
Symbolicznym gestem, np. :wywiesić flagę w barwach Białorusi biało- czerwono – białych, plakat, itp. na naszych domach, zakładach pracy, instytucjach itp. zrobić zdjęcie i przesłać na adres e-mail: ckchojna@gmail.com lub messengerem, FB, a my przekażemy zdjęcia do Narodowego Centrum Kultury. Nie bądźmy obojętni pokażmy gest solidarności!