W środę odbyła się akcja charytatywna dla Ilonki.Trzynastoletnia dziewczynka pochodzi z Kamionki. W czerwcu Ilonka dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną i że ratunkiem dla niej będzie przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Choroba oznacza, że na jakiś czas musiała zrezygnować ze szkoły, zainteresowań i marzeń. Ilonka interesuje się sportem; lubi oglądać filmy i spędzać czas wspólnie z rodziną – dwiema siostrami – starszą Marleną i młodszą Nadią oraz rodzicami. Cała rodzina planowała wspólne wakacje i remont domu, ale wszystkie plany muszą poczekać, aż znajdzie się jej bliźniak genetyczny.

Nie staliśmy bezczynnie i zgłosiliśmy się do zorganizowania akcji DkMS w Chojnie.Nasze Anioły Dobrej Woli wraz z opiekunem Anetą Wardaszewską- Tulko przygotowały stoisko w holu ratusza. Wystarczyło przyjść na rejestrację, pobrać wymaz z policzka i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku! Udało nam się pozyskać dawców materiału genetycznego i za to gorąco dziękujemy! Trzeba walczyć o ludzkie życie i promować wszelkie działania tego typu.