Nie tak dawno informowaliśmy o rozpoczęciu naboru do nowego projektu piłkarskiego w naszym regionie, a już trenerom udało się zebrać grupę ponad trzydziestu młodych zawodników. Wciąż można jeszcze zapisywać swoje dzieci do jednej z najlepszych szkółek w Polsce.

Poznański Lech od kilku lat słynie z rozbudowanego systemu szkolenia młodych adeptów piłki nożnej. Trzeba przyznać, że obok Legii Warszawa jest to jedna z najbardziej rozwiniętych sieci szkółek piłkarskich, które dawno wyszły już poza województwo Wielkopolskie. W Moryniu można wsiąść do poznańskiej lokomotywy, której główny dworzec znajduje się w Lotto Ekstraklasie. Na wieść o otwarciu Akademii Futbolu w Moryniu wielu rodziców zareagowało bardzo entuzjastycznie.

- Cały czas spotykamy się z dużym zainteresowaniem. Codziennie odbieramy mnóstwo telefonów, ludzie zaczepiają nas na ulicy i proszą o więcej informacji na temat naszej szkółki – mówi Maciej Ropiejko, jeden z trenerów Football Academy w Moryniu.

Każdy rodzić może przyprowadzić swoje dziecko na treningi, które odbywają się we wtorki i piątki o godzinie 16:00 na obiektach Mokrzycka Moryń. W zajęciach mogą brać udział dzieci urodzone w latach 2004 – 2012.

- Z miłą chęcią przyjmiemy każdego, kto chce z nami trenować. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania piłkarskiego – zaznacza trener Ropiejko.

Treningi kosztują miesięcznie sto złotych. W zamian, oprócz zajęć, dzieci otrzymają ubezpieczenie, komplet strojów, wyjazdy na turnieje oraz raz w roku będą mogły poczuć magię futbolu na nowoczesnym stadionie.

- Przewidujemy wyjazd na mecz Lecha do Poznania w ramach rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Na miejscu nasi podopieczni będą mogli zobaczyć football na najwyższym poziomie. Dodatkowo będą mieli zniżki na pamiątki klubowe w stadionowym funshopie.

Nawet jeśli nasza pociecha nie zostanie nowym Robertem Lewandowskim, to warto zainwestować w jego rozwój sportowy. Bowiem, jak głosi stara maksyma: w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Oskar Masternak