After Party czy Blue-Box, to tylko część gwiazd, która bawić będzie publiczność podczas dożynek gminnych przy ulicy Warcisława w Kołbaczu. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz.14:00 w sobotę 1 września 2018 roku.
 

- Zapraszam serdecznie do Kołbacza na największe dożynki gminne w powiecie gryfińskim. Razem podziękujmy rolnikom za ich ciężką pracę. Nie zabraknie przy tym konkursów, niespodzianek i wspólnej zabawy. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół After Party - zapewnia wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Święto Plonów rozpoczniemy o godzinie 14.00 od mszy świętej w kościele p.w Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu, w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony. Po mszy korowód z wieńcami dożynkowymi poprowadzi renomowany zespół folklorystyczny Pyrzyczanie. Uroczyste otwarcie Święta Plonów w Kołbaczu nastąpi zaś o godz. 15:00.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie zespół disco-polo AFTER PARTY, czyli twórcy takiego hitu jak "Ona lubi pomarańcze", który w popularnym serwisie muzycznym ma ponad 43 miliony wyświetleń! Pozostałe ich utwory w popularnych serwisach społecznościowych osiągają miliony wyświetleń. Obok nich wystąpią inni znani artyści disco-polo: CORD z Polic, Mr Sebii znany widzom POLO TV oraz pochodzący z Kołbacza Blue-Box.


Tuż przed blokiem koncertowym publiczność rozgrzeją pokazy tańca. Na początek 15 minutowa rozgrzewka z zumbą fitness, poprowadzona przez instruktorkę Martę Nowak ze Stargardu. Następnie zobaczymy rytmiczne, kolorowe i akrobatyczne pokazy tańca wykonane przez najmłodszych, pod czujnym okiem instruktorów ze szkoły tańca Hipnosic Power z Gryfina oraz Shock Dance ze Szczecina.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych, na których czekać będzie szereg darmowych atrakcji tj.: spektakl interaktywny, duża zjeżdżalnia clown, basen kuleczki, kule wodne, mega piłkarzyki, ścianka wspinaczkowa, euro bungee (4-stanowiskowe), malowanie twarzy, klaun baloniarz oraz wata cukrowa. Dodatkowo na stoiskach wystawienniczych czekać będą lokalne kulinarne specjały, a sołectwo Kołbacz przygotuje z okazji dożynek smakołyki do degustacji.

Podczas wydarzenie rozstrzygnięte zostaną gminne konkursy:
- na Najładniejszy wieniec dożynkowy,
- na Najciekawszą aranżację stoiska wystawienniczego,
- Staroczarnowskie specjały oraz Cała gmina w kwiatach - edycja 2018.

Spektakularny będzie także sam finał dożynek. Wszystko za sprawą pokazu sztucznych ogni, które rozbłysną nad Kołbaczem po godzinie 23:00.