Być może już nigdy nie wyjdzie na wolność. Zamiast do więzienia, trafi jednak do zakładu psychiatrycznego. Sąd właśnie podjął decyzję w sprawie Adriana R. z Korytowa, który dokonał makabrycznej zbrodni zabijając swoją siostrę.


Adrian R. trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego, może tam spędzić całe swoje życie. Biegli uznali, że jest on niepoczytalny. Sąd Okręgowy w Szczecinie umieścił sprawcę w zamkniętym szpitalu, ponieważ uznał, że Adrian R. popełnił zbrodnię w stanie wyłączającym świadomość. Przy czym biegli, którzy badali mężczyznę, nie mają wątpliwości: stanowi on zagrożenie dla społeczeństwa.

Przypomnijmy, do makabrycznego zabójstwa 6-letniej dziewczynki doszło w listopadzie ubiegłego roku. W niewielkim Korytowie (gm. Choszczno) brat małej Darii, Adrian R., miał „słyszeć głosy”, które mówiły mu o złych mocach jego siostry. Feralnego dnia mężczyzna poszedł do pracy, miał angaż w pobliskiej piekarni. Nagle wyszedł mówiąc, że ma misję do wykonania. Wrócił do domu, chwycił za nóż i zadał małej Darii kilka ciosów. Dziewczynka zmarła na rękach rodziców, a sam Adrian wrócił do pracy.

Nie wiadomo, ile czasu Adrian R. spędzi w zakładzie psychiatrycznym. Będzie to zależało od lekarzy. Może się jednak okazać, że będzie przebywał w zamkniętym oddziale do końca swojego życia.

Czytaj także:
Zabił siostrę. Do więzienia nie pójdzie.
Dziewczynka się wykrwawiła.
Zabił siostrę! Grozi mu dożywocie.
6 - latka dźgnięta nożem. Rodzina była tuż za ścianą [AKTUALIZACJA]
Zabił nożem sześcioletnią siostrę! Był trzeźwy.