Policjanci w ostatni dzień długiego weekendu zapowiadają wzmożone kontrole na drogach. - Nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie będą stosowali się do przepisów - ostrzega st. asp. Irena Kornicz z komendy wojewódzkiej.

9 wypadków drogowych, zginęła jedna a dwanaście osób zostało rannych
Dziś ostatni dzień długiego majowego weekendu. - Dla wielu osób to czas powrotów do domów. Dlatego też dzisiaj w godzinach popołudniowych na drogach będzie zwiększona ilość policjantów, którzy będą dbali o bezpieczeństwo na drodze - informuje st. asp. Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Od początku majówki, czyli od piątku, 29 kwietnia w województwie zachodniopomorskim doszło do 9 wypadków drogowych, zginęła jedna a dwanaście osób zostało rannych. Przez ostatnie cztery dni zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 46 nietrzeźwych kierowców.

Uderzył w drzewo
Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj na terenie powiatu szczecineckiego. Według wstępnych ustaleń, około godz. 15.15 na trasie Radostowo-Lubogoszcz (gm. Grzmiąca) kierujący audi 80 najprawdopodobniej wpadł w poślizg na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem a następnie zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 21-letni kierujący na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Apelujemy do kierujących o zachowanie rozsądku na drodze
Pozostałe wypadki do których doszło od piątku miały miejsce min. w powiecie gryfińskim, Szczecinie, powiecie drawskim, kołobrzeskim, koszalińskim, myśliborskim. - Przed nami ostatni dzień majowego długiego weekendu i tzw. powroty. Dlatego też apelujemy do kierujących o zachowanie rozsądku na drodze - mówi st. asp. Irena Kornicz. - Każdy przejaw brawury na ulicach będzie zgodnie z taryfikatorem studzony przez policjantów.

Nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie będą stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych będą patrolowali główne ciągi komunikacyjne, będą te prowadzić pomiary prędkości i trzeźwości kierujących a przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powracających do domów aby ten bilans osób które wyjechały i wróciły był równy.