Władze Trzcińska-Zdroju chcą zmienić nazwę ulicy. Jeszcze w tym miesiącu odbędą się konsultacje społeczne. Mieszkańcy miasta będą mogli wyrażać swoją opinię i proponować własne pomysły na nazwę ulicy.

Data 9 Maja uważana jest za dzień propagowania święta ustroju totalitarnego, jakim był komunizm. Tego typu nazwy, między innymi ulic, w myśl ustawy dekomunizacyjnej muszą zniknąć z przestrzeni publicznej. Władze Trzcińska-Zdroju właśnie ogłosiły konsultacje społeczne, mieszkańcy miejscowości będą mogli wyrazić swoją opinię w tym zakresie, także zaproponować nową nazwę dla ulicy.

- Pierwsze propozycje już padły – uśmiecha się Emilian Osetek, wiceburmistrz Trzcińska-Zdroju. – Słyszeliśmy już o ewentualnej nazwie 3 Maja, ale dlatego robimy konsultacje, by słuchać mieszkańców i ich propozycji. Wszystkie pomysły przedstawimy radzie i to radni zdecydują, jaką nazwę wybrać – dodaje.

Przyznaje, że zmiana będzie kłopotliwa dla mieszkańców tej ulicy, będzie wiązała się z koniecznością wymian dowodów, paszportów czy też prawa jazdy. Niemniej gmina musiała podjąć takie kroki, bowiem taki obowiązek nakłada na samorząd ustawa dekomunizacyjna.

Konsultacje odbędą się 25 października 2016 r. o godz. 12:00 w sali posiedzeń w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju, ul. Rynek 15.

Rafał Remont