Aby nienarodzona Laura mogła pojechać do Munster na operacje ratujące życie, oni rowerami pojadą do Świnoujścia. W akcji „600 km dla Laury” wezmą udział policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Funkcjonariusze odwiedzą także gryfińską oraz myśliborską jednostkę. W Gryfinie pojawią się we wtorek o 14:30.


Pierwszego września sprzed budynku KWP w Opolu policjanci z opolskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji ruszyli rowerami do Świnoujścia promując akcję „600 km dla Laury”, którą sami zorganizowali. Funkcjonariusze po drodze będą odwiedzać jednostki policji i zachęcać do wpłacania pieniędzy na rzecz Laury, nienarodzonej córki policjanta Komisariatu I Policji w Opolu, Przemysława Biel.

"Nasz kolega walczy o życie swojej nienarodzonej córki Laury. Maleńka jest w brzuchu mamy bezpieczna, bo serce mamy utrzymuje przy życiu serduszko Laury. Zaraz po urodzeniu dziewczynka przejdzie operację w niemieckiej klinice w Munster. Ten zabieg uratuje jej życie. Kolejne dwa sprawią, że będzie mogła normalnie żyć."

Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta. W akcję włączyli się również członkowie klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Opolu, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Opole oraz związek zawodowy NSZZP w Opolu.   

Policjanci na swojej trasie odwiedzą Brzeg, Oławę, Wrocław, Trzebnicę, Rawicz, Leszno, Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl, Gorzów Wielkopolski, Myślibórz, Gryfino i Szczecin. Przyjazd do Świnoujścia planowany jest na 5 września, gdzie odbędzie się oficjale zakończenie całej akcji.

Laura na świat przyjdzie w drugiej połowie października, a Państwa już dziś zachęcamy do wsparcia finansowego tak szczytnej akcji.

Z historią Lury Biel mogą Państwo zapoznać się wchodząc w poniższe linki:
http://corinfantis.org/podopieczni/60-planowe-zabiegi/639-laura-biel
http://www.kawalek-nieba.pl/laura-biel/