Czterokilometrowy odcinek drogi Gryfino – Wełtyń oraz 2,3-kilometrowy odcinek drogi Wełtyń-Gardno zostanie przebudowany. Radni wojewódzcy na ostatniej sesji przychylili się do planu przygotowanego przez ZZDW i zatwierdzonego przez Zarząd Województwa. Szacowana wartość robót w powiecie gryfińskim ma wynieść blisko 6 mln złotych.


Na drodze nr 120 przebudowa ma objąć 4-kilometrowy odcinek Gryfino – Wełtyń, od skrzyżowania DW nr 120 z ul. Jana Pawła II w Gryfinie do aktualnej przebudowy przejścia przez Wełtyń, które realizowane jest w ramach programu INTERREG VA. Drugi, 2,3-kilometrowy odcinek Wełtyń-Gardno,  również nawiązuje do aktualnej przebudowy przejścia przez Wełtyń.  Koniec przebudowy przewidziano na rondzie w Gardnie, które łączy drogę nr 120 z drogą krajową S3.

Chodzi przede wszystkim o wydłużenie trwałości dróg, których podbudowa spełnia kryteria nośności. Poprawione ma być również odprowadzenie wód powierzchniowych z nawierzchni drogowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Działania takie mają zwiększyć bezpieczeństwo i płynność ruchu oraz komfort poruszania po drogach wojewódzkich, zwłaszcza, że stan nawierzchni dróg zakwalifikowanych do programu, ma najniższą klasę C, czyli ich stan jest po prostu zły.

Szacowana wartość robót na pierwszym z odcinków wynosi 3 mln 300 tys. zł. a na drugim 2,5 mln zł.

Zgodnie z planem przygotowanym przez ZZDW przebudowany zostanie także odcinek drogi woj. nr 151  Węgorzyno - Ińsko oraz drogi woj. nr 206 na odcinku Mokre-Nacław.