Dziś rano kilkadziesiąt rodzin ze Szczecina, które odczytały informacje na stronie internetowej Szczecińskiego Centrum Świadczeń, że mogą zgłaszać się do banku po odbiór pieniędzy, musiało odejść od kas z kwitkiem. - Rzeczywiście były problemy z przesyłem pieniędzy dla rodzin do banku - przyznał Maciej Homis, rzecznik prasowy Szczecińskiego Centrum Świadczeń. - Ale już te problemy pokonaliśmy.

- Dlaczego informują, że możemy wypłacać pieniądze a ich nie ma - pytała się nasza czytelniczka Kamila Węglarska, która właśnie dziś poszła do banku po pieniądze z rządowego programu Rodzina 500+.

- Ciągle są jakieś kłopoty z tymi pieniędzmi dla nas. Po co informują na swojej stronie, że możemy się zgłaszać, a pieniędzy nie ma. - Musiałam załatwić specjalnie opiekę dla dzieci, aby pójść do banku - żaliła się Natalia K., która w domu z sąsiadką zostawiła trójkę dzieci. - Poszłam do banku, a nie mogłam odebrać pieniędzy. Czy będą wypłacać. Co mam zrobić.

Na szczęście awaria z systemem przekazywania list osób uprawnionych do wypłaty pieniędzy z programu już po godzinie 13 została usunięta. - W pierwszych minutach po zlikwidowaniu awarii pieniądze wypłaciło już ponad 400 osób - poinformował Maciej Homis. - Już wszystko powinno działać.