Mimo pandemicznej rzeczywistości trwają intensywne przygotowania do tegorocznego 47. Maratonu Dębno. W tym roku w tym historycznym dla polskiego „królewskiego dystansu” miejscu o medale mistrzostw Polski na rok 2021 walczyć będą wspólnie kobiety i mężczyźni. Niestety z przykrością informujemy po raz kolejny, że pozostając w zgodzie z obowiązującymi przepisami, nie mamy możliwości przeprowadzenia imprezy masowej, z udziałem tysięcy amatorów biegania. Wystartować w tegorocznej rywalizacji mogą jedynie zawodnicy z licencjami PZLA, spełniający kryteria zawarte w regulaminie związku, który opublikowany jest na stronie maratondebno.pl. Impreza odbędzie się 18 kwietnia.

Ruszyły właśnie zapisy prowadzone wyłącznie w systemie „starter PZLA”. Ale biorąc pod uwagę prawne ograniczenia związane z organizacją imprez sportowych na terenie Polski w tworzeniu ostatecznych list startowych brane będą pod uwagę w pierwszej kolejności wyniki, które udokumentują zgłaszający, a następnie decydować może moment zgłoszenia do zawodów – gdy wyniki będą na porównywalnym poziomie. Dlatego już teraz warto zadbać o swój udział w mistrzostwach kraju.
Równocześnie informujemy amatorów długodystansowego biegania, że przyjmowane są także zapisy do wirtualnego biegu Maraton Dębno 2021. W tym wypadku prowadzone są pod adresem „zapisy.sts-timing.pl/704/”. W tym roku będzie okazja do startu w dniu imprezy lub w dowolnym przez siebie wybranym w ulubionym przez biegacza miejscu, wreszcie dystans będzie można rozłożył na raty. Zachęcamy do wspólnej zabawy – jedynej w tej chwili na jaką realnie pozwalają przepisy. Jako organizatorzy bardzo za Waszą obecnością tęsknimy, a wirtualna formuła imprezy pozwoli byśmy wspólnie nie stracili ze sobą kontaktu. Zachęcamy zatem do zapoznania się z tegoroczną ofertą Maratonu Dębno, zawodników licencjonowanych do zgłoszeń i udziału w mistrzostwach Polski – startujemy już 18 kwietnia.
Regulaminy dostępne na stronie internetowej www.maratondebno.pl