Dwadzieścia sześć mandatów za przekroczenie prędkości, dodatkowych 11 za inne wykroczenia drogowe. Do tego kierowca miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kara została już wymierzona.

Pyrzyccy policjanci Zespołu Ruchu Drogowego przy współudziale funkcjonariuszy z ościennych powiatów, przeprowadzili wczoraj działania w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi skupiali się na tych kierowcach, którzy nie dostosowywali się do reguł panujących na drodze. Jak tłumaczą policjanci, łamanie zasad może być przyczyną bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na tych, którzy jechali z nadmierną prędkością. Ale nie zabrakło też takich kierowców, którzy podczas jazdy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

Efekt?

Tylko jednego dnia policjanci ukarali kierowców 37 mandatami, z czego 26 związane były z przekroczeniem prędkości.

Udało się też zatrzymać nietrzeźwego kierującego, który miał 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i już odpowiedział w trybie przyspieszonym. Za popełnione przestępstwo został ukarany 5-letnim zakazem kierowania pojazdami, ponadto karą grzywny w wysokości 5 tys. złotych oraz zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 3 tys. złotych.