Unikatowe w skali kraju mury obronne w Trzcińsku-Zdrój, Mamutowiec Olbrzymi - pomnik przyrody w Brwicach, miejsca biwakowe w Przyjezierzu i jezioro w Jeleninie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie można będzie spotkać na szlaku rowerowym z Siekierek do Trzcińska Zdrój.


W najbliższy piątek 6 kwietnia br. o godzinie 14.00 w Chojnie Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich przekaże firmie MALDROBUD z Myśliborza plac budowy pod realizację odcinka drogi włączonej do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. W zaplanowanej z tej okazji konferencji prasowej weźmie udział marszałek Olgierd Geblewicz.

Kosztem ponad 12 mln zł powstanie 36 km szlaku rowerowego, który poprowadzi rowerowych turystów m.in. przez takie miejscowości jak Klępicz, Nowe Objezierze, Stare Objezierze, Przyjezierze, Młynary, Godków, Jelenin, Brwice.

Bitumiczna droga rowerowa będzie przebiegać starym nasypem kolejowym pomiędzy zabytkowymi dworcami kolejowymi i przez malownicze zakątki Cedyńskiego Parku Krajobrazowego.

Trasa powinna zostać oddana do użytku do końca września bieżącego roku.

Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

W konferencji prasowej udział wezmą:
- Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,
- Ewa Dudar, Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego,
- Michał Żuber, Dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie,
- Wanda Nowotarska, pełnomocnik marszałka ds. komunikacji rowerowej.