W najbliższą niedzielę 14 stycznia w całej Polsce, jak i wielu miejscach na świecie, po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem finału WOŚP będzie pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.


Ponad 1 700 sztabów, a w nich blisko 120 tysięcy wolontariuszy , w najbliższą niedzielę 14 styczni, kwestować będzie podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sztaby na terenie powiatu gryfińskiego znajdować się będą w: Baniach, Cedyni, Chojnie, Gryfinie, Mieszkowicach, Moryniu, Trzcińsku-Zdroju oraz Widuchowej, a wolontariuszy z puszkami w dłoniach spotkać będzie można na ulicach od wczesnych godzin porannych. 

Tegorocznym celem zbiórki jest pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę  121 909 333,39 zł.

Po 26. Finale na wsparcie WOŚP mogą liczyć oddziały podstawowe. Wyposażone one zostanę w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny. 

W ramach odbytych dotychczas dwudziestu pięciu finałów Zarząd fundacji pod dyrekcją Jurka Owsiaka, na wsparcie polskiej medycyny zebrał blisko 830 milionów złotych.

W załącznikach przedstawiamy Państwu plakaty z programem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w poszczególnych miastach naszego regionu. OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!