Dnia 25 sierpnia 2019 r. Zarząd firmy POMOT wspólnie z Kołem PZW nr. 7. RURZYCA na Koplu Łowisku Specjalnym w miejscowości Strzeszewko zorganizował zawody gruntowe o Puchar Prezesa PUP POMOT Chojna.

W zmaganiach wzięło udział 25-ciu  zawodników z firmy Pomot oraz Progres.

Przed 600 rano rozpoczęła się zbiórka zawodników, którzy zostali powitani małymi przekąskami, po czym nastąpiło losowanie stanowisk. O godzinie 700 uczestnicy rozpoczęli zawody. Podczas pięciogodzinnych zmagań pracownicy obydwu firm rywalizowali o największą wagę złowionych ryb oraz największą rybę.

Pierwsze miejsce z wagą 5.444 kg zajął Tomasz Szkuciak, pracownik firmy Progres, drugie miejsce z wagą 4.867 kg zajął najmłodszy zawodnik Szymon Adam, który zdobył również puchar za największa złowioną rybę o wadze 1.764 kg. Trzecie miejsce zajął Adam Józefacki z  firmy  Pomot z wagą 3.993 kg.

Wszyscy wędkarze otrzymali z rąk Prezesa Pana Leszka Siatki wartościowe bony do wykorzystania w sklepie wędkarskim YORK w Chojnie. Pod koniec spotkania przyjechała Pani Burmistrz Chojny Barbara Rawecka wraz z zastępcą Panem Marcinem Pisanko, aby pogratulować zwycięzcom.

Podczas organizacji  zawodów było widać profesjonalizm Koła RURZYCA, które stanęło na wysokości zadania - przygotowało niesamowite zawody oraz niezapomnianą atmosferę wśród uczestników jaki i zaproszonych gości. Dziękujemy Pani Grażynie Nalborskiej, która  jest wieloletnim prezesem Koła RURZYCA, które obecne jest w Chojnie już od 64 lat - gratulujemy.