Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach otrzymał informacje o mężczyźnie, który stoi za barierką ochronną na wiadukcie drogi S3 i próbuję popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało i został przetransportowany do szpitala na obserwację.

W niedzielę około godziny 7 rano Dyżurny KPP w Pyrzycach otrzymał informację, że na wiadukcie drogi szybkiego ruchu mężczyzna próbuje popełnić samobójstwo. Policjanci ruchu drogowego od razu pojechali na miejsce zdarzenia. Mundurowi musieli działać szybko, ponieważ mężczyzna stał za barierką ochronną i wychylał się na drogę S3.

Funkcjonariusze zaczęli rozmawiać z mężczyzną. W trakcie prowadzonej rozmowy młody mężczyzna wyraźnie mówił, że ma dość życia i musi w końcu to skończyć. Spokój policjantów i umiejętność prowadzenia takiej rozmowy, spowodowały, że udało im się podejść do mężczyzny na tyle blisko, by wykorzystując jego nieuwagę chwycić go za odzież i wciągnąć z powrotem na bezpieczną stronę drogi.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów tym razem udało się zapobiec tragedii i uratować życie 22 – latkowi. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala specjalistycznego celem dalszej obserwacji.