W niedzielę 21 lipca odbędzie się kolejna część Chojeńskiego Lata Kulturalnego. O godz. 7.00 na jeziorze w Trzcińsku-Zdroju odbędą się zawody wędkarskie o puchar burmistrz B. Raweckiej.
Na orliku w Chojnie o godz. 12 odbędzie się świetlicowy turniej siatkówki, o godz. 15.00 turniej tenisa ziemnego im. A. Jamroza, o 17.00 turniej piłki nożnej oldbojów o puchar burmistrza Chojny.

Na zielonym placu
 koło Ratusza o godz. 18 rozpocznie się koncert charytatywny pt. „Otwórz serce” na rzecz rodzin poszkodowanych 30 czerwca w pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Jagiełły. Organizatorzy zaplanowali stoiska z ciastem, kawą, kiermasz serc oraz ognisko integracyjne jednostek OSP gminy Chojna.
Czeka nas wiele wzruszeń i wiele talentu a także pozytywnej emergii. 
Hania Ferfet ma sporo osiągnięć na swoim koncie. Zawsze włącza się w nasze akcje. Niesamowity głos i magia, którą tworzy na scenie powoduje, że publiczność nie może wyjść z zachwytu. Przekonacie się już w niedzielę.
Seniorzy wsparli akcję na rzecz rodzin poszkodowanych w pożarze wystąpi zespół " Emeranto".
Kaja Ignar ma na swoim koncie duży dorobek sceniczny i medialny. Jej występ rozpocznie Koncert "Otwórz Serce". 
Łańcuch serc dotarł do Cedyni, na scenie usłyszymy zespół "Kalimera". To cztery śpiewające Panie o wielkim sercu.
Do akcji charytatywnej włączyła się także pięknie śpiewająca Alicja Budzyń, gwarantujemy cudowne przeżycie,

Paulina mając trzy latka przekroczyła próg CK i swoją drogę muzyczną wyznaczała wieloma konkursami zdobywając szereg nagród. W niedzielę usłyszycie ją w trudnych aranżacjach znanych utworów. Piękny głos i sceniczny wdzięk. 
Martna Bartosewicz uzdolniona młodziutka wokalistka zabierze nas w świat magicznych dźwięków.
Związana z Centrum Kultury, gdzie stawiała swoje pierwsze kroki wokalne. Dzisiaj absolwentka US. Na scenie usłyszymy niewątpliwie najlepszy chojeński głos, Aneta Żur.
Prosto z warsztatów wokalnych na naszej scenie wystąpi Hania Potapińska.
Już w niedzielę wystąpi młodziutki, utalentowany wokalista - Kacper Koster. Od wielu lat zachwyca swoim głosem zdobywając nagrody w konkursach muzycznych. 
Dominik Zator to na co dzień strażak o wielkim sercu. Brał udział w wielu akcjach charytatywnych. W nim jest muzyka, odkryjcie to w niedzielę.
Największą niespodzianką będzie występ Agatki Matuszewskiej, dwa tygodnie temu podziwialiśmy na scenie Jej mamę... Na scenie stawia swoje pierwsze kroki, lepiej tego nie przegapić.
Do akcji włącza się Lenka Tomaś wraz z mamą, zadebiutuje na dużej scenie.
Wokalistka o jazzowym brzmieniu? To oczywiście Wanessa Adamska, na swoim koncie posiada mnóstwo osiągnięć muzycznych, występ z orkiestrą wielokrotnie zaliczone, płyta także jest, możecie rozkoszować się w jej talencie.

Na zakończenie ok. godz. 21 przewidziano lekkie plenerowe kino pod chmurką.

Gmina Chojna organizuje pomoc dla rodzin, które zostały pokrzywdzone w pożarze. Pieniądze wpłacać można na konto BS Chojna nr 38 9370 0007 2002 0002 3328 0015 z dopiskiem „Darowizny na bieżącą pomoc rodzinom pokrzywdzonym w wyniku pożaru budynku przy ul. Jagiełły 3 w Chojnie”. Koordynację otrzymanych środków finansowych prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnie.