Pochodzący z Rynicy wychowanek Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin oraz reprezentant Polski do lat 17 (U-17) w piłce nożnej Jakub Iskra podpisał swój pierwszy zagraniczny kontrakt z włoskim zespołem S.P.A.L. 2013.


O transferze Kuby poinformował na profilu facebookowym jego agent Tomasz Drankowski.
"Chociaż decyzja była ciężka a wyzwanie jest duże, wspólnie z Kubą i jego rodziną zdecydowaliśmy, że dla jego ścieżki rozwoju ten kierunek będzie najlepszy."

Talent i praca Kuby zostały dostrzeżone przez włoski klub podczas meczów kadry Polski U-16.

Grający przez ostatnie dwa lata w barwach AP Pogoni Szczecin 16-latek cieszy się, że jego paca została doceniona, i że ma szanse dołączyć do akademii klubu najwyższej ligi piłkarskiej we Włoszech.

"Decyzja nie była łatwa, ale mam świadomość, że często jest tak, że druga dobra okazja może się już nie pojawić (...) O Pogoni nigdy nie zapomnę, i mam nadzieję, że będę jej dawał powody do dumy na każdym następnym etapie mojej kariery!” - mówi Jakub.

Jak podaje portal nowinkitransferowe.pl Iskra początkowo będzie trenował z młodzieżowymi ekipami zespołu z Ferrary, ale w przyszłości ma docelowo wzmocnić szeregi pierwszej drużyny, gdzie zimą 2018 roku zakotwiczył Thiago Cionek.