To był moment, w którym na chwilę zawahania nie było czasu. Za bohaterski czyn ratowania życia nastolatkom na jeziorze Żeliszewo, 15-letni Krystian Gołębiewski otrzymał list gratulacyjny oraz podziękowanie. 


Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Reczu odbyło się niecodzienne spotkanie. Jego głównym bohaterem był Krystian Gołębiewski uczeń II klasy Gimnazjum w Reczu, który otrzymał podziękowanie za swój bohaterski czyn, jakim była podjęta przez niego próba ratowania życia dwóch nastolatek.

Do zdarzenia na jeziorze Żeliszewo doszło 29 maj br. około godz. 19.30. Łódź, którą wypłynęły nastolatki zaczęła nabierać wody, po czym zatonęła. Płynące do brzegu dziewczyny zauważył Krystian oraz towarzyszący mu znajomy. Gimnazjalista bez chwili zawahania, ruszył na ratunek dziewczynom, wykazując się tym samym wielkim aktem odwagi, zdecydowania i umiejętności.

- Ten czyn utwierdza nas w przekonaniu, że bezinteresowność, szlachetność i szacunek dla ludzkiego życia nie są wartościami obcymi dla młodego pokolenia. Jestem pod wrażeniem Twojej determinacji. Swoją postawą udowodniłeś, że warto walczyć do końca, szczególnie gdy ceną jest ludzkie życie. Pragnę podkreślić, że rodzice i krewni mogą być z Ciebie dumni, podobnie jak nauczyciele i wszyscy mieszkańcy naszej Gminy - tymi słowami młodemu bohaterowi podziękował burmistrz Recza Wiesław Łoński.

Tego dnia Krystianowi podziękowania złożyli również dyrektor Zespołu Szkół w Reczu Maciej Gryczewski, w towarzystwie wicedyrektor szkoły Barbary Tomicz. Słów uznania za odwagę, siłę i umiejętności pływackie nie zabrakło także ze strony Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie st. bryg. mgr inż. Mareka Garbicza, który zaprosił gimnazjalistę do wstąpienia w przyszłości w szeregi Ochotniczej lub Państwowej Straży Pożarnej.

Gratulacje otrzymali również rodzice Krystiana, Państwo Jacek i Aneta Gołębiewscy.

O wydarzeniu na jeziorze Żeliszewo pisaliśmy w artykułach:
Tragiczny finał poszukiwań. Nurkowie wyłowili ciało 17-latki.
Zatonęła łódź! Trwa akcja poszukiwawcza 17-latki.