Ma dopiero 12 lat i pochodzi z Przyjezierza, a na koncie wiele wokalnych sukcesów zdobytych na arenie ogólnopolskiej. Wanesa Adamska, bo o tej młodej wokalistce mowa, pokonując setki równie zdolnych dzieci, już w najbliższą niedzielę swój talent zaprezentuje na scenie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.


„I żyli długo i w Szczecinie”, to tytuł premierowej płyty Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, która powstała we współpracy ze zdolnymi wokalistami województwa zachodniopomorskiego. Na krążku usłyszymy piosenki o bajkowych tytułach tj.: „Piegi Oriona”, „Stoczniowe ZOO”, „Czekoladowe miasto” czy „Nie nad morzem”, opowiadające o wyjątkowych miejscach w Szczecinie.

Jedną z wokalistek, która wystąpi w niedzielny wieczór na scenie filharmonii oraz zaśpiewała piosenkę na płycie, jest pochodząca z Przyjezierza w gm. Moryń, Wanesa Adamska.

- To jest ogromny sukces, który Wanesa docenia i z którego się bardzo cieszy - mówi mama dziewczynki Edyta Adamska. 

Jak tłumaczy, Wanesa już od najmłodszych lat przejawiała talent muzyczny.

- W momencie gdy córka zaczęła mówić, to od razu też zaczęła śpiewać, dlatego od początku wiedziałam, że musimy to ukierunkować w stronę muzyki - tłumaczy pani Edyta.

Choć Wanesa mieszka w Przyjezierzu, to swój warsztat wokalny szkoli pod czujnym okiem instruktor śpiewu, Aleksandry Bałachowskiej w Centrum Kultury w Chojnie.

W ramach przeprowadzonych castingów, z setek zgłoszonych dzieci jury wyłoniło piętnastkę wokalistów, którzy po wielotygodniowych przygotowaniach w niedzielę 13 sierpnia br. o godz. 19.00 zaprezentują się na scenie symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Bilety na występ młodych artystów nabyć można na stronie www.filharmonia.szczecin.pl