W tym roku Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Swoją cegiełkę w ogólnopolskie obchody wniosą Gmina Dębno i Sołectwo Różańsko.


W sobotę 15 września o godz. 16:00 na dużym boisku sportowym w Różańsku odbędzie się okolicznościowy Bieg im. Legionisty Michała Gawlasa pod hasłem "100 kilometrów na 100-lecie Niepodległości". Każdy ze stu (lub więcej) uczestników przebiegnie, przejdzie, przemaszeruje... symboliczny kilometr. Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma także wyjątkową biało-czerwoną koszulkę z limitowanej serii.

Sportowe wydarzenie upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się pod patronatem Michała Gawlas (1895-1967) - mieszkańca Różańska oraz byłego żołnierza Legionów Józefa Piłsudskiego. W latach 1914-1918 latach Gawlas walczył o niepodległość Polski. Odznaczony zbiorowo Srebrnym Krzyżem Orderu Wojskowego Virtuti Militari dziś spoczywa na cmentarzu komunalnym w Różańsku.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku oraz Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego, którzy po biegu zapraszają na dożynkową zabawę taneczną do białego rana. Wstęp bezpłatny.

Zapisy ochotnicy do udziału w biegu dokonywać mogą u Pana Andrzeja Lewandowskiego pod numerem tel. 791 778 315.

Wsparcie finansowe zapewniają Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Powiat Myśliborski oraz Gmina Dębno.