Reprezentacja Karate Kyokushin z Morynia wzięła udział w Turnieju Kyokushin Karate w Szczecinie. Stoczono wiele emocjonujących pojedynków a wysoki poziom techniczny zawodników sprawił, że oglądane walki wzbudzały zachwyt wśród zgromadzonej publiczności.

5 listopada o godz. 12.00 w Hali Miejskiej w Szczecinie na ul. Twardowskiego odbyła się szósta edycja turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta miasta Szczecin KYOKUSHIN CHALLENGE, w którym udział wzięła, także reprezentacja Karate Kyokushin z Morynia.

W zawodach wystąpiło 341 zawodników z 21 klubów z kraju oraz reprezentacja Klubu Kyokushin z Bergen (Norwegia). Sędzią głównym zawodów był Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate, sensei Andrzej Kłujszo.

Stoczono wiele emocjonujących pojedynków zarówno w najmłodszych kategoriach, jak i wśród seniorów. Licznie zgromadzona publiczność niejednokrotnie wpadała w zachwyt oglądając stoczone walki.

Klub z Morynia reprezentowało 15 zawodników, którzy łącznie zdobyli 10 medali w tym 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Oto wyniki moryńskich karateków:

- Marcel Adamczewski – I miejsce w kategorii młodzików (-65kg)
- Wiktor Hadała – I miejsce w kategorii juniorów (-70kg)
- Szymon Łyczakowski – I miejsce w kategorii 10 – 11 lat (-35kg)
- Karolina Iwaniak – I miejsce w kategorii kadetek (+50 kg)
- Wiktoria Wiergowska – II miejsce w kategorii kadetek (+50kg)
- Mateusz Łyczakowski – II miejsce w kategorii 10 – 11 lat (-35kg)
- Piotr Przybył – II miejsce w kategorii 10 – 11 lat (+35kg)
- Kacper Matoszko – III miejsce w kategorii 10 – 11 lat (+45kg)
- Dominik Rozkrut – III miejsce w kategorii 8 lat
- Oliwia Białek – II miejsce w kategorii – 8 lat

Klub reprezentowali również: Vanessa Florczak, Daniel Gibowski, Kinga Rozkrut, Olga Adamczewska oraz Daria Żmuda-Trzebiatowska. Bardzo dobrze zaprezentowali się przygotowujący się do Mistrzostw Europy w Holandii Wiktor i Marcel, którzy zajęli I miejsca w swoich kategoriach.