Szczere zapewnienia i wielkie obietnice, które zostały publicznie wypowiedziane przez Komendanta Komisariatu Policji w Chojnie insp. Miłosza Bogdańskiego stają się w rzeczywistości słowami bez pokrycia ?!

Właśnie mija pół roku od wizyty Pana Komendanta na sesji Rady Miejskiej w Cedyni...

 

Zapewniał, że nie zabierze żadnego policjanta z Cedyni.

21 stycznia 2015 r. obrady IV Sesji Rady Miejskiej w Cedyni. Na sali Komendant insp. Miłosz Bogdański. Z Posterunku Policji w Cedyni: Kierownik asp. szt. Roberta Szpilski, dzielnicowy asp. Ernest Groszewski oraz asp. szt. Arkadiusz Durnakowski.

Komendant informował zgromadzonych, że są na posiedzeniu Rady Miejskiej po to, aby poznać ze strony mieszkańców ich bolączki i opinie jeśli chodzi o bezpieczeństwo publiczne na terenie Gminy Cedynia. Zapewnił, że chcą być blisko małych lokalnych społeczności. Komendant Komisariatu Policji w Chojnie insp. Miłosz Bogdański zapewniał, że nie będzie reorganizacji na Posterunku w Cedyni oraz że nie zabierze żadnego policjanta z Cedyni.

Według niepotwierdzonych informacji od 1. lipca br. cedyński posterunek opuści jeden z najskuteczniejszych detektywów  asp. szt. Arkadiusz Durnakowski. Prawdopodobnie zostanie przeniesiony do Chojny.

 

Pieniądze dali samochodu nadal nie dostali!

Policja wystąpiła do Urzędu Miejskiego w Cedyni o sfinansowanie w 50% zakupu samochodu terenowego dla policjantów Policji w Cedyni, ponieważ na dzień dzisiejszy policjanci z Cedyni eksploatują samochód, który został wydzielony ze składu Komisariatu Policji w Chojnie. Policjanci marzą od lat aby był to samochód terenowy z napędem na cztery koła, żeby mogli jak w najlepszy i najsprawniejszy sposób wykonać swoją pracę oraz wszędzie dojechać, a w szczególności podczas różnego rodzaju podtopień, aby móc dotrzeć na drugą stronę wody.


Komu nie wierzyć jak Policji?
Pomimo przyznania przez Radę Miejską środków na dofinansowanie zakupu auta, nadal nie wiadomo kiedy i jaki samochód otrzyma cedyńska Policja.