Kilka dni temu w myśliborskim ratuszu doszło do niezwykłego spotkania; do naszego miasta przybył nasz krajan, wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik niedawnych Mistrzostw Świata w koszykówce w Pekinie Adam Hrycaniuk. Naszego mistrza przyjął burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski, obaj panowie swoje dzieciństwo i młodość spędzili na tych samych osiedlowych boiskach, razem biegając za tą samą piłką. Spotkanie było więc okazją do sentymentalnej podróży do młodzieńczych lat spędzonych na Os. Słowiańskim, ale przede wszystkim do złożenia naszemu mistrzowi gratulacji z tytułu przyznanej dorocznej nagrody burmistrza Myśliborza – Laur Myśliborski w kategorii osobowość roku za piękne reprezentowanie i promocję naszego miasta.
- Adam jest nie tylko autorytetem dla młodych sportowców, dla młodych myśliborzan, ale jest również wspaniałym ambasadorem Myśliborza, gdziekolwiek się pojawia – powiedział burmistrz Piotr Sobolewski.
- Z wielkim sentymentem powracam do mojego rodzinnego miasta, bardzo cieszę się z jego dynamicznego rozwoju. Serdecznie pozdrawiam wszystkich kibiców, wszystkich mieszkańców Myśliborza! – dodawał Adam Hrycaniuk.