Blisko 190 rowerzystów oraz pięciu biegaczy wzięło udział w festynie rowerowo-biegowym, który odbył się wczoraj w Przyjezierzu. Wydarzenie było też finałem Zachodniej Ligi MTB.

Na starcie dziesiątego wyścigu kolarskiego będącego jednocześnie finałem Zachodniej Ligi MTB wstawiło się aż 186 rowerzystów, którzy podczas festynu w Przyjezierzu rywalizowali o miano najlepszego na dystansie 26 i 52 kilometrów.

Najlepszy w kategorii MEGA okazał się być Gwidon Pintal, który pokonał trasę 52 km w czasie 01:30:08, drugim kolarzem na mecie był Artur Malec z czasem 01:30:20, brązowym medalistom został Grzegorz Strojny pokonując dystans w 01:30:23.

W kategorii AMATOR zwyciężył Andrzej Musialski, który dystans 26 km pokonał w 00:50:23, na drugim miejscu podium z czasem 00:50:27 stanął Kryspin Nowicki, zaś brązowy medal zawisł na szyi Arkadiusza Kubasika, który na metę wjechał po 00:50:31.

Podczas wydarzenia odbyły się również zawody biegowe na dystansie 8 km.

Najlepszym w kategorii mężczyzn okazał się być Krzysztof Jaz, srebrnym medalistom zastał natomiast Barnard Górski.

W rywalizacji biegowej kobiet zwyciężyła Ewelina Adamczewska, jako druga na metę wbiegła Paulina Rokicka, natomiast na trzecim stopniu podium stanęła Karolina Frankowska.

Podczas festynu nie zapomniano o najmłodszych kolarzach, którzy w zależności od wieku rywalizowali pokonując od 1 do 4 kółek na swoich jednośladach wokół placu, za co otrzymali wspaniałe medale, dyplomy oraz upominki rzeczowe.

Wszyscy zawodnicy po wyścigu mogli posilić się przepyszną grochówką przygotowaną przez panie z sołectwa Przyjezierze.