W ubiegłą niedzielę 5.06.2016r. w Góralicach odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką.

Na dzieci i dorosłych, którzy licznie przybyli na festyn czekały różne atrakcje. Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w różnych zabawach i konkursach sportowych przygotowanych, i przeprowadzonych przez animatorkę kultury Panią Anetę Żur. Wszystkie dzieci otrzymały wiele prezentów i nagród zakupionych przez Radę Sołecką.
Dzięki Nadleśnictwu Myślibórz wszyscy mogli skorzystać z obficie zaopatrzonego bufetu, w którym były bezpłatne kiełbaski z grilla oraz napoje. Przedstawiciele Nadleśnictwa wystawili stoisko edukacyjne oraz przeprowadzili liczne konkursy o tematyce przyrodniczej. Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni. Gospodynie z Góralic upiekły i częstowały wspaniałymi domowymi wypiekami. Na festynie można było również skorzystać z przejażdżki motocyklem, za co dziękujemy Panu Andrzejowi Saskowskiemu.
Festyn uświetnili również strażacy z OSP Trzcińsko-Zdrój, którzy przyjechali do nas nowym wozem strażackim, druh Paweł Trzaskoś przeprowadził prezentację wozu pożarniczego oraz wytłumaczył, do czego służą wszystkie urządzenia. Druhowie aktywnie włączyli się do zabawy biorąc udział w licznych konkursach, zorganizowali również kurtynę wodną, pokaz gaszenia pianą gaśniczą oraz konkurs trafiania do celu strumieniem wodnym. Jedną z największych atrakcji było darmowe korzystanie z dmuchanych zamków.
Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy, za co serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Malec i Katarzynie Zioła.
Szczerze i gorąco pragniemy podziękować wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, które zaangażowały się i włożyły wiele pracy w przygotowanie „Dnia Dziecka” w Góralicach. Szczególne podziękowania za hojność składamy sponsorom: Lista Sponsorów: Nadleśnictwo Myślibórz, RSP „Jedność” w Rowie, Przewodnicząca RM Maria Woźniak, Radny Powiatu Piotr Bugajski, Radny Witold Kordas, Zakład usług leśnych Pana Artura i Tomasza Sumara, Pan Marek Zioła, Państwo Marta i Jacek Białko, Pani Wanda Bazan-Firma Husqvarna, GS Trzcińsko-Zdrój, Krystyna i Krzysztof Białko, Zofia i Andrzej Kwiecień, Maria i Bogusław Śliż, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Malwina i Wojciech Osadców. Organizatorzy składają również serdeczne podziękowania wszystkim Paniom, które upiekły wspaniałe ciasta Pani: Sławomira Zioła, Mariola Ziętek, Elwira Juwa, Maria Śliż, Anna Lewandowska, Agnieszka Malec, Marta Białko, Bożena Bazan, Zofia Bożek, Marta Białko II, Malwina Osadców, Agnieszka Makuchowska.