Dwudziestu sześciu zawodników KM Chojna wystartowało 13 maja w III rundzie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Rosówku. W klasyfikacji klubowej Klub Motorowy z Chojny zajął 2 miejsce.

Podczas pierwszego wyścigu klasy MX 2C w motocyklu Lubomira Sobola od uderzenia kamieniem został uszkodzony przewód hamulcowy. Z kłopotu wyratował go kolega z Szymon Dąbrowski z klubu Pro Racing Team, który pożyczył przewód ze swojego motocykla i sam zrezygnował z wyścigu, aby umożliwić jazdę po zwycięstwo naszemu zawodnikowi. Lubo wykorzystał tą szansę i wygrał ten wyścig z prawie 15 sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem, wygrywając zawody.

Miejsca zajęte przez zawodników Klubu Motorowego Chojna: klasa MX 85 Kacper Chrostowski 1 miejsce, Jakub Szymański 6, klasa MX Junior Paweł Zarzecki 10 miejsce, Mikołaj Strychanin 12, Jakub Łotowski 13, Jakub Wysoczański 15, klasa MX Kobiet Sabine Guttner 7 miejsce, klasa MX 2 Lubomir Sobol 1 miejsce, Paweł Stachera 4, Łukasz Sikorski 27, Kamik Zubrzycki 28, Grzegorz Ratajczak 29, klasa MX 1 Chris Seiffert 4 miejsce, Paweł Adamczyk 10, Krzysztof Perużyński 18, Krzysztof Lichota 22, Rafał Trzciński 24, klasa MX Masters Dawid Orzechowski 10 miejsce, Janusz Puhlmann 18, Andre Seiffert 23, Wiesław Rataj 25, klasa MX Quad Kamil Wolicki 4 miejsce, Andrzej Cymbalista 5, Tomasz Kosiński 12, Jacek Woźniak 15, Mateusz Barczyk 20.

Po trzech rundach KM Chojna zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji klubowej.