Liczyliśmy po cichu na sukcesy naszych kajakpolistów, którzy rywalizowali we Wrocławiu podczas igrzyskach sportów nieolimpijskich - The World Games. Zarówno w reprezentacji kobiet, jak i mężczyzn, grali zawodnicy pochodzący z Choszczna.

Siedem reprezentacji męskich i tyle samo żeńskich rywalizowało podczas zawodów kajak polo na igrzyskach sportów nieolimpijskich - The World Games we Wrocławiu. W obu drużynach wystąpili zawodnicy z Choszczna. Liczyliśmy na medale, niestety w niektórych pojedynkach zabrakło szczęścia, niekiedy zimnej krwi.
Mężczyźni zajęli szóste miejsce, kobiety siódme (ostatnie) podczas wrocławskich zawodów. Mistrzami igrzysk zostali (zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn) Niemcy.
Podczas imprezy biało-czerwoni 10 razy sięgali po złoto, zdobyli 9 srebrnych medali i 14 razy stawali na najniższym stopniu podium z brązem. Najwięcej krążków - 7 (2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe) wywalczyli w ju-jitsu.
Polska zajęła w klasyfikacji medalowej 13. miejsce. Na czele znalazła się Rosja z dorobkiem 63 medali.