Przez 15 lat pod egidą klubu szkoliło się blisko 300 osób. W tym roku Ośrodek Jeździecki "Podkowa" świętuje ćwierćwiecze klubu, a wraz z nim 15-lecie działalności obchodzić będzie Uczniowski Klub Sportowy "Podkowa". Do wspólnego świętowania jubileuszu zapraszają już 16 września.


20 maja 1992 roku, czyli 25 lat temu rozpoczął swoją działalność Ośrodek Jeździecki “Podkowa”, 10 lat później pod jego przyjaznym dachem powstał Uczniowski Klub Sportowy “Podkowa”.

Od samego początku w jego tworzenie zaangażowani byli Barbara Rzońca, Wojciech Fragstein-Niemsdorff, Adam Nowiński i Iwona Hirt. Przez 15 lat przewinęło się przez klub blisko 300 osób, które tworzyły jego historię.

- Cieszymy się, że współpracowaliśmy z osobami niepełnosprawnymi, byliśmy współorganizatorami wielu zawodów, wyjeżdżaliśmy na wycieczki, od kilku lat organizujemy ferie zimowe, wakacyjne biwaki, jeździmy na zawody konne z pokazami woltyżerskimi, startujemy w zawodach rangi ogólnopolskiej - mówią przedstawiciele klubu. - Pracujemy z dziećmi i młodzieżą od najmłodszych lat, dbamy o ich rozwój fizyczny, a także wpajamy szacunek do zwierząt, pracy i ludzi - dodają.

Wszystkich ciekawych poznania naszej historii i działalności naszego klubu, zapraszamy 16 września br. na godzinę 11.00, na zawody konne do Skotnicy koło Morynia. W trakcie zawodów można będzie porozmawiać z byłymi i aktualnymi członkami klubu, obejrzeć wystawę zdjęć archiwalnych oraz galerię prac plastycznych dzieci, z kilkunastu lat naszej działalności. Każdy z przybyłych gości będzie mógł uczestniczyć w przygotowanych atrakcjach i poczuć rodzinną atmosferę klubu, który to podopieczni nazywają "nasz drugi dom".