Sześciu zawodników reprezentowało Klub Motorowy Chojna podczas IX, przedostatniej rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, rozegranej 24 września br. w Nowogardzie.

Jak zwykle bezkonkurencyjni byli Kacper Chrostowski MX 85 i Lubomir Sobol klasa MX 2C, obydwaj wygrali swoje dwa wyścigi zdobywając komplet punktów. Drugi wyścig Kacpra był niezwykle emocjonujący, po udanym starcie na pierwszym zakręcie stracił pozycję w wyniku wywrotki, jednak wola walki 12-letniego zawodnika była tak wielka, że po dwóch okrążeniach odrobił stratę i nie oddał pierwszego miejsca do końca wyścigu.

Po wygranych zawodach Kacper Chrostowski zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Natomiast Lubo dał pokaz perfekcyjnej jazdy, w obydwu wyścigach i po wygranym starcie utrzymał pierwszą pozycję aż do mety. W klasyfikacji generalnej zajmuje 3 miejsce w swojej klasie.

W klasie MX 1C bardzo dobrą formę pokazał Chris Seiffert pomimo kontuzji i usztywnionej nogi w obydwu wyścigach zajął 4 miejsce i na takim samym ukończył zawody.W klasyfikacji generalnej plasuje się oczko wyżej zajmując 3 miejsce.

W klasie MX Masters Ryszard Karpik był 10, a Dawid Orzechowski 17. W klasie MX Junior Jakub Łotowski w wyścigach dojechał drugi razy na 8 pozycji osiągając 8 miejsce w zawodach.