Wicelider IV ligi nie zwania tempa. Morzycko Moryń odniosło jedenaste zwycięstwo w sezonie i umocniło się w czołówce tabeli.

To nie był łatwy mecz, Vinieta Wolin to doświadczona drużyna, która w poprzednim sezonie rywalizowała w III lidze.
Mecz w Wolinie zaczął się bardzo dobrze dla naszej drużyny. Już po kwadransie gry Morzycko objęło prowadzenie. Bramka padła po stałym fragmencie gry: dobre dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego trafiło do Macieja Ropiejki, a kapitan pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gospodarzy.
Po utracie bramki zespół z Wolina grał bardziej zdecydowanie, chcąc odrobić straty, do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie. W drugiej odsłonie pojedynku kibice nadal oglądali szybkie akcje, ale bramka padła dopiero w 63 minucie. Wtedy to w polu karnym rywali faulowany był Maciej Ropiejko, sędzia podyktował jedenastkę, a rzut karny na bramkę zamienił Artur Blasius. Morzycko prowadziło już 2:0!
Vinieta nadal atakowała, ale cały czas była nieskuteczna. Morzycko mecz kończyło w osłabieniu, po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Jacek Chrzanowski. Na szczęście gospodarze nie potrafili wykorzystać tej szansy, nadal byli nieskuteczni i team z Morynia odniósł kolejne, ważne zwycięstwo i zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.
Lider rozgrywek, Bałtyk Koszalin, nie bez trudu pokonał na wyjeździe Gryfa Kamień Pomorski 3:1.