Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca 2018 r. na jeziorku "Karasie" w Chojnie odbyły się zawody wędkarskie. Organizatorem tej cyklicznej imprezy było Koło Wędkarskie PZW nr 7 "Rurzyca" w Chojnie.

W odpowiedzi na zaproszenie organizatora, na zawody przybyło ponad 50 zawodniczek i zawodników. Pierwsi młodzi wędkarze na łowisku pojawili się już po godz. 7:00.

Po sprawdzeniu obecności zawodników o godz. 8:00 zgromadzonych zawodników przywitał w imieniu Zarządu Koła sędzia główny zawodów Piotr Nosul, który podczas odprawy omówił zasady i warunki wędkowania, zasady bezpieczeństwa oraz życzył młodym wędkarzom dużej ryby.

Łowienie trwało do godz. 11:00, a do siatek trafiały głównie karasie, płotki i okonie. Po zważeniu wszystkich ryb komisja sędziowska podała wyniki i zostały wręczone puchary dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych:

II MIEJSCE - Litra Piotr

Puchar za za złowienie największej ryby zdobył Kajetan Kubiak, natomiast specjalny puchar za wyłowienie najmniejszej ryby trafił do rąk Brajana Wróblewskiego.

Jednocześnie wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem, medalem pamiątkowym i nagrodami rzeczowymi.

Organizatorzy dziękują rodzicom i opiekunom za umożliwienie startu dzieciom i opiekę podczas przebywania nad wodą. Zarząd PZW "Rurzyca" w Chojnie jednocześnie składa podziękowanie instytucjom, firmom i osobom prywatnym za wsparcie, dzięki któremu można było zorganizować tak wspaniałą imprezę na świeżym powietrzu.