Podopieczni Pawła Rosadzińskiego zwycięstwem przed własną publicznością wkroczyli w nowy sezon piłkarski zachodniopomorskiej IV ligi. Klasę samą w sobie na boisku przy Odrzańskiej pokazał zawodnik Morzycka Moryń Artur Blasius, strzelając dla drużyny aż 6 goli.

Bardzo udanym meczem nowy sezon rozpoczęli piłkarze Morzycka Moryń wygrywając przed własną publicznością 6:4 ze Spartą Węgorzyno.

Choć początek rozgrywek po samobójczej bramce morynian w 29 minucie nie napawał optymizmem, to drużyna Pawła Rosadzińskiego po pierwszej połowie meczu zeszła z boiska jako zwycięska. Bramkowy festiwal na konto Morzycka rozpoczął po wykonaniu rzutu karnego w 35 minucie i strzału w 40 minucie Artur Blasius. Po 45 minutach zespół z Morynia schodził do szatni z wynikiem 2-1.

W drugiej połowie meczu rozegranego 11 sierpnia przy Odrzańskiej show Blasiusa trwał nadal. Zawodnik Morzycka kaskadą strzałów w 52, 65 ,75 i 79 minucie na bramkę przeciwnika zapewnił drużynie z Morynia zwycięstwo.

Pomimo hattricka Jarosława Kiernickiego ze Sparty Węgorzyno, mecz zakończył się wynikiem 6-4, a trzy punkty na inaugurację sezonu trafiły na konto Morzycka.

Już w środę 15 sierpnia o godz. 14.00 przed zawodnikami z Morynia kolejne spotkanie ligowe w Kamieniu Pomorskim. Natomiast w sobotę 18 sierpnia piłkarze Morzycka na własnym boisku podejmą drużynę Sokół Karlino.

Link do zdjęć z inauguracyjnego meczu IV Ligi 2018/2019 UKS Morzycko Moryń - Sparta Węgorzyno.