Jedenastu zawodników z Klubu Motorowego Chojna 3 czerwca w Ostrowie Wlkp. broniło tytułu wicelidera Strefy podczas 4 rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie.

W bardzo emocjonujących wyścigach zawodnicy KM Chojna zdobyli trzy puchary (dwa razy pierwsze i raz drugie miejsce) i utrzymali 2 miejsce w klasyfikacji klubowej.

W klasie MX 85 bezkonkurencyjny był Kacper Chrostowski, który wygrał dwa wyścigi nie dając szans swoim kolegom na nawiązanie jakiejkolwiek walki. W pierwszym wyścigu drugi zawodnik wjechał na metę prawie minutę później niż Kacper, a w drugim ponad pół minuty. W tej samej klasie Jakub Szymański zajął 5 miejsce; po 4 rundach Kacper jest pierwszy a Kuba czwarty. W klasie MX 2 kolejne zwycięstwo Lubomira Sobola, po wygranym pierwszym wyścigu, w drugim cały czas jechał na drugiej pozycji żeby brawurowym atakiem na przedostatnim wirażu, przed metą, wyprzedzić zawodnika gospodarzy. W tej klasie bardzo dobrze spisał się również Paweł Stachera zajmując 6 miejsce, Grzegorz Ratajczak zajął miejsce 34. Kolejny puchar zdobył Kamil Wolicki w Klasie MX Quad, walcząc z czołówką polskich quadowców zdobył 2 miejsce i w klasyfikacji generalnej po 4 rundach jest 3. W klasie MX Junior Jakub Łotowski zajął 11, a Paweł Zarzecki 13 miejsce. W klasie MX Masters Dawid Orzechowski zajął 18 miejsce (po 4 rundach 10). W klasie najmocniejszych motocykli MX 1 Paweł Adamczyk 7, a Krzysztof Perużyński 14 miejsce (po 4 rundach Paweł 6, Krzysiek 12).

Kolejna 5 runda MSPZM już 16 i 17 czerwca w Głogowie.