Zarząd, piłkarze, działacze oraz sympatycy UKS Morzycko Moryń spotkali się dziś na stadionie miejskim w Moryniu, by wspólnie świętować 60-lecie klubu, będącego sportową wizytówką tego miasta.


Punktualnie o dziesiątej na moryńskim stadionie pojawili się goście oraz sympatycy klubu, wszystko po to, by złożyć życzenia dumnemu sześćdziesięciolatkowi, Morzycku Moryń.

60 lat UKS Morzycko Moryń to dziesiątki piłkarzy grających w barwach klubu, setki strzelonych bramek, zwycięstwa i porażki, ale przede wszystkim zaangażowanie i pasja.

- Wszystkie nasze sukcesy i osiągnięcia nie byłyby możliwe gdyby nie praca naszych poprzedników oraz zrozumienie, wkład i pomoc władz samorządowych naszego miasta - zaznaczył w przemówieniu obecny prezes UKS Morzycko Moryń, Radosław Janicki.

Obchody jubileuszowe rozpoczęto od rywalizacji najmłodszych podopiecznych nowo powstałej Akademii Piłkarskiej Morzycka Moryń, których dzisiejszym przeciwnikiem byli podopieczni UKS Dębno. Bój o zwycięstwo stoczyli między sobą zawodnicy z roczników 2004/2005, 2006/2007,2008/2009 oraz 2010/2011.

Następnie rozpoczęto część oficjalną w towarzystwie m.in. Henryka Wawrowskiego, w-ce prezesa ds. szkolenia ZZPN, władz samorządowych oraz przedstawicieli powiatu gryfińskiego.

Po krótkim przedstawieniu historii klubu wręczono honorowe odznaki oraz medale m.in. prezesom, samorządowcom, trenerom czy piłkarzom.

- Jesteśmy jak jedna wielka, nierozerwalna rodzina, która razem dokonała już wiele, a może dokonać jeszcze więcej, co postaramy się udowodnić w rozpoczynającym się już za tydzień sezonie piłkarskim 2017/2018- mówił Radosław Janicki.

Wisienką na torcie dzisiejszych jubileuszowych obchodów, był turniej pomiędzy piłkarzami Morzycko Moryń (4 liga), a Morzycko Moryń ALL STARS, który zakończył się wynikiem 4-4.