Po bramkach Andrzejewskiego i Madery Odra Chojna wygrała z Piastem Chociwel i jest już na 4 miejscu w tabeli! Nasza drużyna wciąż zachowuje realne szanse na włączenie się do walki o awans do IV ligi.

Aż 37 bramek padło w meczach 12 kolejki spotkań wojewódzkiej okręgówki. Nasze drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Najlepiej spisała się Odra Chojna, która grała z niewygodnym rywalem, Piastem Chociwel. Nasz team, po bramkach Pawła Andrzejewskiego w 17 minucie i Eryka Madery w 29 minucie prowadził już 2:0. Jeszcze przed przerwą Odra mogła podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystała rzutu karnego.
W drugiej części potyczki gospodarze zagrali odważniej, ale byli nieskuteczni. Sporo emocji przyniosły ostatnie minuty meczu, najpierw padła kontaktowa bramka (86 minuta), a chwilę potem Dawid Chwiałkowski ujrzał czerwony kartonik i Odra musiała kończyć mecz w osłabieniu. Piast rzucił się do rozpaczliwego ataku, ale wyrównującej bramki nie strzelił, Odra wygrała 2:1 i awansowała na 4 miejsce w tabeli. Do drugiego miejsca, premiowanego awansem, zespół z Chojny traci pięć punktów. Wciąż zachowuje szanse na włączenie się do walki o awans.
Cenną wygraną zaliczyło też Ogniwo Babinek w pojedynku z Mierzynianką Mierzyn, w tym meczu padła tylko jedna bramka, a jej autorem był Grzegorz Kreft. Dzięki tej wygranej Ogniwo awansowało na 6 miejsce w tabeli.
Kiedy Paweł Plis zdobył bramkę dla Błękitu Pniewo w meczu z najsłabszą drużyną w lidze, Białymi Sądów, wydawało się, że wygrana przyjdzie łatwo. Ale gospodarze się nie poddali i walczyli o każdy skrawek boiska. Błękit się bronił, ale… nie skutecznie. W końcówce spotkania Biali zdobyli dwie bramki i pokonali zespół z Pniewa 2:1. Błękit był słabszy od najsłabszej drużyny w lidze, teraz zajmuje 13 miejsce w tabeli i jest zagrożony spadkiem.
W jeszcze gorszej sytuacji znajduje się Dąb Dębno, który poległ w Świnoujściu w miejscową Flotą. Wysoka porażka 5:2 nie pozostawia złudzeń. Drużyna z naszego regionu ma poważne kłopoty, znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli i uchronić się przed spadkiem będzie bardzo trudno. To była dziewiąta porażka Dębu w sezonie.