W dniach 16-17 czerwca zawodnicy Klubu Motorowego Chojna brali udział w 5 rundzie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Chojeński klub w Głogowie reprezentowało 15 zawodników.

W klasie MX 85 bezkonkurencyjny był Kacper Chrostowski wygrywając z dużą przewagą obydwa wyścigi, zajmując tym samym 1 miejsce w zawodach i utrzymując 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. W tej samej klasie bardzo dobry wynik osiągnął jadący z kontuzją Jakub Szymański, który uplasował się na 6 miejscu, a w klasyfikacji generalnej zajmuje miejsce 4.

W klasie MX Junior 10 pozycję zajął Jakub Łotowski, a po pięciu rundach w klasyfikacji generalnej jest na 7 miejscu. Paweł Zarzecki w mistrzostwach w Głogowie uplasował się na 13 pozycji, natomiast w klasyfikacji generalnej zajmuje miejsce 8.

Pierwszy wyścig w klasie MX 2C wygrał Lubomir Sobol. Drugi start okazał się nieco słabszy i ostatecznie zawodnik zajął 2 miejsce, utrzymując co ważne, pozycję lidera w swojej klasie. W tej samej klasie Grzegorz Ratajczak zajął 33 miejsce.

W klasie MX 1C zawodnicy z Klubu Motorowego Chojna zajęli następujące miejsca: Paweł Adamczyk miejsce 1, w klasyfikacji generalnej 7, Krzysztof Perużyński miejsce 17, w klasyfikacji generalnej 11,  Rafał Trzciński miejsce 32, Krzysztof Lichota uplasował się na 33 lokacie, a  Artur Lemieszek zajął 34 miejsce.

W klasie MX Masters Dawid Orzechowski zajął 21 miejsce i utrzymał 9 w klasyfikacji generalnej, a Wiesław Rataj zakończył rundę na 30 pozycji.

W klasie MX Open wystartowali Jacek Rataj i Wiesław Rataj zajmując 17 i 18 miejsce, natomiast Jacek Woźniak w klasie MX Quad Open uplasował się na 11 miejscu.

Po 5 rundzie Klub Motorowy Chojna zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji klubowej. Do końca sezonu zostały jeszcze 4 rundy, kolejna po wakacyjnej przerwie 26 sierpnia w Obornikach. Trzymamy kciuki.