Przebudowa drogi gminnej w Glinnej to kolejne inwestycyjne zadanie, które dobiegło końca w gminie Stare Czarnowo. Koszt robót wyniósł ok. 430 tys. zł. Teraz jest bezpiecznie i wygodnie.


Modernizacji poddano wewnętrzną drogę gminną prowadząca przez teren osiedla mieszkaniowego. Ma ona prawie 180 metrów długości. Dodatkowo po zakończeniu prac jezdnia osiągnęła szerokość od 3 do 5,5 metra.

- Do tej pory ulica zbudowana była z płyt, a zaparkowanie pojazdu wymagało czasu. Wsłuchując się w prośby mieszkańców zgłaszanych na spotkaniach, droga została w całości wyasfaltowana i powstały nowe miejsca do parkowania - mówi wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Teraz droga stanowi wygodny ciąg dla pieszych i kierowców. Udrożniono kanalizację deszczową i wymieniono starą kanalizację wodociągową na odcinku 40m. Ponadto wyremontowano zjazd do drogi wojewódzkiej nr 120.

To jednak nie wszystkie roboty jakie wykonano w tym miejscu w Glinnej. Oprócz drogi gminnej wyremontowano znajdujący się przy budynkach mieszkalnych plac zabaw i boisko do siatkówki. Wyrównano powierzchnie obu obiektów oraz położony zostanie nowy chodnik.